Tipy na výlety

Boží Dar

Městečko Boží Dar je významným letním i zimním turistickým střediskem Krušných hor, přitahujícím turisty především pro ideální podmínky pro letní i zimní rekreaci

Boží Dar - Ježíšková cesta (1 km)

Ježíškova cesta je zajímavá naučná stezka určená rodičům s dětmi vedoucí Krušnohorskými lesy. Čeká vás trasa plná her a soutěží, která má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 m, velký okruh měří 12 900 m, je tedy pro zdatné turisty.

 

Klínovec (3 km)

Klínovec je nejvyšším vrcholem Krušných hor (1244 m)Na vrcholové plošině se nachází v současnosti uzavřený hotel s 24 metrů vysokou rozhlednou a telekomunikační věž vysoká 80 metrů. Z Jáchymova vede k vrcholu lanovka. Rozhledna i hotel jsou nejstaršími a nejvýše položenými budovami v Krušných horách. 

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 8050 osob/hodinu.

 

Fichtelberg (4 km)

Fichtelberg je s výškou 1214,6 metrů nejvyšší horou spolkové země Sasko i německé části Krušných hor. Společně s okolím blízkého českého Klínovce tvoří centrum zimních sportů v Krušných horách.
Lanovka je zde nejdůležitějším dopravním prostředkem. Je nejstarší svého druhu v celém Německu, funguje od roku 1924, měří 1175 metrů a překonává 305 metrů převýšení. Cesta nahoru trvá šest minut. Z Oberwiesenthalu na vrchol jezdí i autobusová linka.

Naučná stezka (2km)
Blatenský příkop - Boží Dar

Blatenský příkop je jedinečnou technickou kulturní památkou. Toto jedinečné vodní dílo zásobovalo nezbytnou vodou krušnohorské doly a později průmyslové závody. Příkop, dlouhý asi 12 km, lemuje naučná stezka se 23 zastaveními

Naučná stezka Jáchymovské peklo (8km)

Okolím lázeňského Jáchymova vede naučná stezka připomínající život tisíců politických vězňů z blízkých pracovních táborů při uranových dolech. Naučná stezka Jáchymovské peklo měří 8,5 km a má 12 zastávek na nichž informuje nejen o uranových dolech a lágrech, ale okrajově také o krušnohorské přírodě a ekologii. V Jáchymově najdete i další zajímavosti, které stojí za návštěvu.

Měděnec (17 km)

Štola Země zaslíbená - historické rudné doly Mědník

Připravuje se zpřístupnění této štoly (r.2012). Nedaleká štola Marie Pomocné je pro veřejnost  zatím uzavřena. V současné době máte ale možnost prohlédnout si, jak vypadá asanace středověkého důlního díla. Vždy od 18.00 hod, kromě úterý máte možnost. Pokud se nebojíte stísněných prostor a místy i plazení po břiše jste vítáni. Skupinu může tvořit 5 návštěvníků a průvodce. Vstupné činí 100,- Kč na osobu a dělka prohlídky cca 2 hodiny. Objenávky na ivancader@seznam.cz nebo telefonu 739 040 671.

Karlovy Vary (27km)

Karlovy Vary jsou největším a nejslavnějším lázeňským městem České republiky. Jejich historie sahá až do 2. poloviny 14. století, kdy se v místních lesích proháněl Karel IV. na koni a jeho družina díky náhodě objevila horký pramen. Tomuto zázračnému léčivému prameni přiřkl císař léčivou moc a nechal kolem něho vystavět město, které dodnes díky zřídlům vzkvétá a těší se slávě daleko za hranicemi naší země.